Salon Dekorasyonu

Yayınlama: Aralık 19th, 2017 | Yazan By dekor

1

Pratik Ev Dekorasyonları Nasıl Yapılır

Pratik ev dekorasyonları işi için yapmak için istediğimiz tarzı belirlememiz gerekmektedir.Şimdi pratik ev dekorasyon fikirleri için ipuçları vermeye çalışacağız.Ev dekorasyonları ve ev düzeni için 5 pratik öneri hazırladık. Bu iş başlı başına bir sanat işidir.

Pratik ev dekorasyonları hazırlamak için ilk olarak duvarlar, yer döşemeleri, mobilyalar ve perdeler, ve diğer aksesuarların seçilmesi gerekir. Tabi’ki öncelikle evde kendimizce şık ve güzel ev dekorasyonları yapmak için bilmeniz gerekenler hakkında sizi bilgilendirmek istedik.

En Pratik Ev Dekorasyonları Nasıl Yapılır?

Pratik bir ev dekorasyonu yapmak için ilk önce, istediğimiz tarzı belirlememiz gerekmektedir. Daha sonra ise sıra ev dekorasyonu yapmaya gelmelidir.

pratik ev dekorasyonları ve örnekleri

Ev Dekorasyonları

Pratik Ev Dekorasyonunları Duvarlar ve Tavanlar

Ev dekorasyonunda duvar ve tavan rengi her zaman birinci adımdır. Duvar ve tavanların renk kombinasyonlarını belirledikten sonra, boya işine girişebilirsiniz. Sonra ise dilerseniz kartonpiyer, alçı, duvar kağıdı gibi seçeneklerle dekorasyonunuzu tamamlayabilir ve farklı stilleri tercih edebilirsiniz.

Pratik bir ev dekorasyonu hem zamandan kazandıracak, hemde hızlı çözümler bulmanızı sağlayacaktır.Burada tavanlarınızın yüksekliği, dikkat edilmesi gereken hususların başında geliyor. Yüksek tavanlarınızı koyu renge boyayarak daha alçak gösterebileceğiniz gibi, açık renge boyayarak daha yüksek gösterebilirsiniz.

Pratik Ev Dekorasyonları Yer döşemeleri-fayans-seramik

pratik ev dekorasyonları için fikirler

Pratik bir ev dekorasyonunu resim yapmaya benzer, denizi ve dağları çizmek gibi diyebiliriz. Şimdi yerleri de tamamladığımız zaman, boş bir evin dekorasyonunu tamamlamış olacağız. Duvarlarımıza istediğimiz duvar kağıdı ile veya boya kullanarak fon rengini verebiliriz.

Daha sonra ev dekorasyonu için kartonpiyerlerimizi yaptırmak gerekecek. Evet şimdi sıra yerlere geldi. Fayans modelleri, taş, seramik, laminant parke, halıfleks gibi seçeneklerimiz mevcut. Duvar ve tavanlara uygun desen ve renk tonlarıyla ev dekorasyonunun sabit kısımları tamamlanmış olacak.

Pratik Ev Dekorasyonları Mobilya ve perdeler

pratik ev dekorasyonları

Şimdi sıra hareketli kısımlara geldi. Koltuk takımı, kanepe ve sandalyelerinizin kumaşlarında’ki desenler ve renkleri seçmemiz gerekiyor. Bunlara uygun olarak perdelerimizi seçmemiz gerekiyor. Bunlarla birlikte ev dekorasyonunun ana çizgileri de bitmiş olacaktır.

Pratik Ev Dekorasyonları ve Aksesuarlar

Pratik ev dekorasyonu fikirleri ve önerileri ev dekorasyonunda aksesuarlar la tamamlanacaktır.Kendi tarzımızı oluşturmak için aksesuarlara yer verilmelidir. Hem aksesuarlar, diğer dekorasyon unsurlarına göre değişiklik yapması en kolay ve pratik olan unsurlardır.

Bir portre, duvar saati, eski bir gramofon, halı ya da kilim, abajur veya çiçekli bir vazo bir mekanın genel havasını bazen bir çırpıda değiştirebilir.Bu anlattıklarımızdan yola çıkarak eviniz için çok daha ferah ve bir o kadarda şık olan pratik ev dekorasyon fikirleri ve önerileri hazırlayabilirsiniz.

Tags: ,


Yazar hakkındaPratik Ev Dekorasyonları Nasıl Yapılır yazısına yorum yapıldı.

  1. ece duran diyor:

    bu dekorsyonlarda kullanılan aksesuarlar konusunda biraz bilgi verebilirmisiniz.Teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑

MENU
Dekordetay