Ev Tekstili Kışlık Giysileri Saklama Yöntemleri

Yayınlama: Aralık 19th, 2017 | Yazan By dekor

1

Kışlık Giysileri Saklama Yöntemleri

Kışlık giysileri saklama yöntemleri için öneriler nelerdir? Kış boyunca kullandığımız kışlık giysileri saklama fikirleri için pratik öneriler hazırladık.Tüm kış boyunca kullandığımız kışlık giysileri artık baharın gelmesiyle ihtiyacımızın kalmadığı bu aylarda bu kışlıklar nasıl mı saklanmalı?

Baharın gelmesiyle birlikte kışlık olan giysiler ,kabanlar, montlar, kazaklar ve benzeri gibi kışlık giysilere ihtiyacımız kalmadı artık.Peki seneye tekrar kullanmak üzere işimize yarayacak olan bu giysi ve eşyalarımızı nasıl saklamalıyız.Kışlık giysilerimizi saklama yöntemleri nelerdir ve nasıl saklanmalıdır.

Kışlık Giysileri Saklama Fikirleri

Kışlık olan giysileri saklama yöntemleri için öncelikle kışlık giysileri saklarken amacınız tabi ki de çok kullanılmayan boş alanları kullanmak olacaktır. Bu alanların giysilerimiz için temiz ve kuru olması bizler için yeterlidir.

Kışlık Giysileri Saklama Yöntemleri

Kışlık Giysileri Saklama Yöntemleri

Kışlıkları Kaldırılırken Dikkat Edilmesi Gerekenlerler

Paketleme öncesi yapılacaklar: Bu kıyafetlerinizi kaldırmadan önce mutlaka ama mutlaka yıkamamız gerekmektedir. Giysilerimizi yıkamadan kaldırırsak,unutmayın’ki üzerinde bulunan lekelerden asla ve asla kurtulamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Kışlık giysileri saklamak için saklama kaplarından faydalanabiliriz.Bununla beraber kirli çamaşırlardaki kokunun da diğer temiz olan çamaşırlarımıza bulaşması durumu da kaçınılmaz olacaktır. Kıyafetler üzerinde bulunan toz, leke gibi böcekleri kendisine çeken ve çekici gelen her şey tüm kıyafetlerimize zarar verecektir. Tüm kıyafetlerimizi özenerek’ten, kendi yapısına uygun olarak temizlemeli ve katlamalıyız.

Kışlıkları saklama malzemesi olarak ne kullanmalıyım: Kıyafetlerimizi saklarken özellikle en çok yapılan hatalardan biri olarak plastik ve karton kutuları kullanmaktan uzak durmalısınız.

Bu tür kimyevi malzemeler kıyafetlerimizin güvenle saklanmasını engellemekle birlikte kokmasına ve zamanla çürümesine neden olmaktadır. Bu nedenle kıyafetimizi saklamak için kullanacağımız en uygun malzeme saklama poşetleri ve kullanılmayan valizlerdir.

kışlık giysileri saklama yöntemleri nelerdir

Kışlık giysileri saklama konusunda : Son olarak’ta eğer kışlık kıyafetlerinizden kuru temizleme yaptırdıklarınız varsa bunları en uygun koşulları göz önünde bulundurarak saklamanız sizin için çok iyi olacaktır. Kuru temizleme sırasında olabilecek sorunlar nedeniyle yıpranmış veya zarar görmüş kıyafetleri saklarken’de ayrıca özen göstermeniz gerekmektedir.

Bu kıyafetleri hemen havalandırmalı daha sonra naylon kılıftan çıkartmalısınız. Bu gibi uygulamalarda yüksek ısı ve buhar kalıntıları olacağından havalandırılmazsa kıyafetin içerisinde tüm kış boyunca nem oluşmasına sebep olurlar. Bu durumda da kıyafetlerinizi bir sonraki yaza kadar bıraktığınız gibi bulamayabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda ayrıca kuru temizleme yaptırdığınız yerle de görüşerek destek alabileceğinizi unutmamamız gerekmektedir.Bu yazımızda kışlık giysileri saklama yöntemleri ve yerleştirme konusunda bilgiler vermeye çalıştık.Sizlerinde aklına kışlık giysileri saklama konusunda daha pratik yöntemler gelirse lütfen bizimle paylaşınız.

Tags: , , ,


Yazar hakkındaKışlık Giysileri Saklama Yöntemleri yazısına yorum yapıldı.

  1. Bahar diyor:

    Kışlık elbise nasıl saklanır diye düşünürken bu yazınız çok yardımcı oldu çok teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑

MENU
Dekordetay