Mutfak Dekorasyonu

Yayınlama: Aralık 19th, 2017 | Yazan By dekor

0

Küçük Mutfak Tasarımları

Küçük mutfak tasarımları ve fikirleri için pratik öneriler.Mutfağınız küçük ve amerikan mutfak tasarımı şeklinde mi? O zaman küçük bir mutfak tasarımı için gerekenler nelerdir, bunlardan bahsedeceğiz.Günümüzde şehir hayatı yoğunluğu sebebiyle daha küçük metrekareli küçük evlerde yaşamak zorunda kalabiliyoruz.

Küçük olan mutfak tasarımları konusunda en çok, hadi salon iyi ama mutfak için ayrılan alanın daha küçük metrekarelerden oluşmasından şikayetçi oluyoruz. Zaten kadınların büyük bir çoğunluğu zamanının çoğunu mutfakta zaman harcayarak geçiriyor.

Küçük mutfak tasarımları özellikle yemek yaparken ve temizlerken çok sıkıcı bir hal alabiliyor. Küçük olan bu mutfaklarda her zaman yeterli alan olmaması ve küçük olması insanı strese sokabiliyor Dar mutfak dekorasyonu ve kullanılan mutfak aletleri ve malzemeler derken tam içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor.Bu durumlarda biz bayanlar zaman zaman depolama alanlarına ihtiyaç duyuyoruz.

Küçük Mutfak Tasarımları ve Örnekleri

küçük mutfak tasarımları için pratik öneriler

minik mutfak fikirleri

Küçük olan bir mutfağı iyi tasarlayarak, minik ama şık ve samimi, sıcak bir hava oluşturmanız da gayet mümkün. Mesela: küçük mutfak tezgahınızı küçük tutarak kazanılan alana yerleştirilen küçük kanepelerde çok müthiş bir estetik, şirinlik ve sıcaklık katmış olacaktır.Genellikle mutfaklar diğer odalara oranla küçüldüğünde en dikkat çeken yerlerdir.

küçük mutfak tasarımları ve fikirleri

Küçük mutfak tasarımları ve estetik bir görünüm

Dar ve küçük mutfak tasarımların da dolaplar, şık ve güzel bir  tasarıma sahip akrilik şeklinde olan dolaplardan yapılırken, daha dar ölçülere sahip olabiliyor.Büyük mutfak tasarımlarında ise genellikle kullanılmayan alanların’da değerlendirilmesi sayesinde daha kullanışlı ve dekoratif bir hale getirilebilmektedir.

Mutfak dekorasyon fikirleri arasında küçük mutfaklar da ekstra saklama alanları kazanmak için raflardan oluşan bu çözüm de, dar alanlar için çok ideal bir fikir olabilir.Mutfağınızı daha ferah ve geniş göstermek için açık ve parlak olan renk tonlarını’da tercih edebilirsiniz. Zeminde de açık renkler kullanarak ve sade görünümlü bir halı veya kilimde kullanmanız çok estetik olacaktır.

Küçük mutfak tasarımları için öneriler

küçük mutfak tasarımları ve örnekleri

Küçük bir mutfak tasarımı yapmadan önce, mutfağınızı onarmak , değiştirmek yerine çok daha az maliyetle mutfağınızın daha kullanışlı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.Unutulmamalı ki yapı marketlerinden yapacağınız küçük bir alışveriş küçük ve dar bir mutfakta işinizi kolaylaştırmakla kalmayacak aynı zamanda evinizin daha derli toplu görünmesini sağlayacaktır.

Küçük mutfak tasarım fikirleri ile bu tatlı ve şirin mutfak örnekleri size ilham verecektir.Küçük mutfak modelleri yerinde ve doğru tasarımlar kullanılarak olduğundan çok daha kullanışlı hale getirilebileceğini unutmayınız.Sizlerde bu fikirlerden yola çıkarak kendi düşünce ve önerilerinizi bize iletirseniz memnun oluruz.

Tags: , ,


Yazar hakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑

MENU
Dekordetay