Mobilya

Yayınlama: Aralık 19th, 2017 | Yazan By dekor

0

Mobilya ve Perde Uyumu Fikirleri

Mobilya ve perde uyumu fikirleri için pratik öneriler.Ev dekorasyonlarında mobilya ve perde uyumuna çok önem verilmelidir.Perde renk uyumu ve yer halısı seçimi mobilyaları ön palana çıkaracaktır.Perdelerimizin bir odayı ne kadar çok farklı bir şekilde değiştirebildiğine ve perdesiz olan odaların pekte hoş olamayan bir görünüme sahip olduğuna şahit olmuşsunuzdur.

Dekorasyonda perde modelleri ve renk uyumu evimiz için çok önemli bir ayrıntıdır. Bir odadaki oturma grubu,halı gibi ve parke renkleri perde rengi seçiminde tam anlamıyla etkilidir. Mobilyalar ve perdelerin uyumu konusunda en sık rastlanan hatalara düşmemek için birkaç ipucunu göz önünde bulundurmak yeterli olacaktır.

Mobilya ve perde uyumu nasıl olmalıdır

Mobilya ve perde uyumu nasıl olmalıdır

Mobilya ve perde uyumu örnekleri

Mobilya ve perdelerin uyumu konusunda zaman zaman en çok yapılan hatalardan biri’de bu ikilinin tamamen aynı renk tonda olması için çaba harcamaktır. Halbuki birbiriyle aynı renk ve tonda olan bu perde ve oturma grupları çoğu zaman son derece sıkıcı ve pekte hoş olmayan bir stil oluştururlar. Üstelik aynı tonu tutturmak’ta oldukça oldukça zahmetli bir iştir.

Mobilya ve perde uyumu nasıl sağlanır

mobilya ve perde uyumu nasıl sağlanır

Salon dekorasyonları için büyük öneme sahip perde uyumu fikirleri, her alanda kendini göstermektedir.Eğer’ki renkli desenlere sahip olan bir oturma grubunuz varsa , yukarıda yazımızda belirttiğimiz gibi tasarımda yer alan bahar renkli deseni olan perdeler’de seçebilirsiniz.

Koltuk takımına uygun perde seçimi için ise zıt renklere fazla yer verilmemelidir.Bu şekilde çok daha uyumlu bir görüntü ortaya çıkacaktır. Ancak unutmamanız gereken hususlardan biri ise , desenli olan koltuk ve oturma takımlarımız için düz renk perdeler daha şık olacaktır.

Ayrıca ben desenli perde kullanmak istiyorum diyorsanız düz renk koltuk takımı seçmelisiniz. Mobilya ve perde seçiminde desenli koyu tasarımlar kullanırsanız son derece göz yorucu bir görünüm oluşabilir.

Mobilya ve Perde Uyumu Önerileri

Dekorasyonda perde uyumu için nasıl bir yol izlemeliyim? Mobilya ve perdelerinizin uyumu ile alakalı sizlere bazı önerilerde bulunabiliriz. bu seçimleri yaparken bu fikirler’de size yol gösterebilir.

  • Özellikle desenli olan mobilyalar için düz renk perdeleri tercih edin.
  • Tek renk mobilyalar için ise desenli perde seçmeniz daha şık bir görünüm kazandıracaktır.
  • Tavanı alçak olan yerlerde daha çok  düz ve açık renkli olan perdeleri tercih edin.
  • Koltuk takımında kullanılan kumaşlar ile perde’de kullanılan kumaşlarında renklerin uyuşması önemlidir.
  • Mobilya ve perde uyumunda aynı renk kullanmak yerine ,perde seçimlerinizi daha açık renkte seçebilirsiniz.
  • Perde seçimi yaparken en çok kullanılan mobilya renklerine göre yapabilirsiniz, Mesela beyaz ve tonları olan perdeler pek çok mobilya ile son derece uyumludur. Bu renkler diğer tüm renkler ile tam bir uyum sağlayan renk tonlarıdır.
  • Dekorasyonda perde renk uyumu için bütün bu konulara dikkat edilerek seçim yapılmalıdır. Mobila, yer halısı ve perdeler bir salonun en önemli unsurlarıdır.Sizlerde perde uyumu ve renkleri konusunda fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Tags: , , ,


Yazar hakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑

MENU
Dekordetay