Aksesuar

Yayınlama: Ağustos 12th, 2017 | Yazan By dekor

2

Salon avize modelleri 2017

Salon avize modelleri özellikle salon dekorasyonları için çok önemlidir.Hayatımızda önemli bir yeri olan salon avizeleri evine düşkün olanlar için vazgeçilmez bir aksesuar olmaktadır.Evinize görsel güzellik kazandıracak olan bu havayı verecek olan en güzel unsurlardan biride belki de salonlarda kullanılan avizelerdir.

Salon avize modelleri kusursuz bir dekorasyon için evin olmazsa olmazı olan bu avizeleri anlatmaya çalışacağız.

Avize seçerken dikkat edilecek hususlar

Salonlarda kullanılan avizeler çok iyi dizayn edilmiş bir evin olmazsa olmaz unsurlarından biri  olmaktadır. Aydınlatma unsuru seçerken aynı zamanda seçmiş olduğumuz bu avizelerin evimizin dekorasyonuyla birebir uyumlu olması dikkat etmemiz gereken en önemli şeydir.

Şık tasarım avize modelleri bir çok farklı seçenekleri ile karşımıza çıkarken evimizin dekorasyonun vazgeçilmezlerindendir.

Özellikle gösterişli avizeler hayatın her tarzına uygun farklı tasarımlarla bir o kadar şık ve estetik bir hava kazandırmaktadır.Sadece odamızı aydınlatmak’la kalmayıp belki de evimizin en önemli unsurlarındandır. Tabii bunları kullanırken dikkat etmemiz gereken bazı incelikleri vardır.

Salon avize modelleri seçerken hangi boyutta olacağı  ve ne tarz bir tasarım kullanacağımız çok önemlidir.İşte bu yüzden  odamızın büyüklüğüne göre bir avize seçerek bu işe başlamak için dikkat edeceğimiz ilk noktadır.

Odanıza göre çok büyük olan bir avize evinizi daha basık ve boğucu bir hale getirebilmektedir. O yüzden size en uygun olan boyutu seçerek işe başlayabilirsiniz.

Avize yerleşim tarzı nasıl olmalıdır

şık tasarım salon avize modelleri

Eğer salonumuz çok büyük veya çok fazla avize kullanılacak ise bu avizelerin  duvardan en az bir metre uzakta olmasına çok dikkat etmelisiniz Aksi takdirde ışığın kırılarak yayılmasına sebep olacak ve salonumuzu olduğundan daha küçük göstermeye sebep olacaktır.

Eğer Tek bir avize kullanacaksanız bunu tavandan ortalamanız çok doğru bir seçim olacaktır. Unutmayın ki bu avizeleri hangi odada kullanacaksanız kullanın ama göstermek istediğiniz dekorasyon nesnesinin üzerine doğru ışık tutacak şekilde dizayn ederseniz daha estetik şık  bir görünüm elde edersiniz. 

modern salon avize modelleri

Bunun yanında avizesiz düşünülmeyen odalardan biri de şüphesiz ki yemek odalarıdır. Şık bir yemek masasının en tamamlayıcı unsuru olan avizeler bu masaların tam ortasına doğru hizalanmalı ve  masadan en az bir metre uzaklıkta olmalıdır. Bu yüzden avize kullanırken avizenin  masadan çok fazla yüksekte olmamasına’da özen gösterin.

güzel salon avize modelleri

Kendinize sormanız gereken en önemli soru ise kullanacağınız odanın daha dekoratif görünmesi’mi  yoksa sadece avizenin bir aydınlatma unsuru olarak mı kullanılması gerektiğidir.Bizim size bu konudaki tavsiyemiz Avizelerinizi kullanırken tek aydınlatma unsuru olarak kullanmanızdır.

klasik salon avize modelleri

Salon avize modelleri kategorisinde yer alan abajur gibi farklı aydınlatma unsurları olan nesneleri de kullanabilirsiniz.Bütün bunları kullanırken özellikle sade ve  şık olan modelleri tercih  etmelisiniz.

En güzel salon avize modelleri ve örnekleri ile oturma odalarınız için en ideal avizeleri seçmek,evinize daha güzel bir görünüm katmak adına çok önemlidir. Oturma odası avizeleri hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Tags: , , , ,


Yazar hakkındaSalon avize modelleri 2017 yazısına 2 yorum yapıldı.

  1. Eda solmaz diyor:

    Bu modelleri nereden bulabilirim acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑

MENU
Dekordetay