Dekorasyon

Yayınlama: Haziran 7th, 2017 | Yazan By dekor

0

salon dekorasyonu fikirleri 2017

Salon dekorasyonu fikirleri 2017 yılı için tercih edilen oldukça şık bir o kadarda konforlu olan modeller salon dekorasyonu fikirlerinin başında gelmektedir. Ev dekorasyonuna başlarken, evimizin en önemli alanlarından olan salonlardan başlamak gerekmektedir. Geçen yıla göre 2016 salon dekorasyonu fikirleri konusunda en çok daha sade ve minimal renkler daha çok tercih edilmiştir. Günümüzde artık evinin dekorasyonuna düşkün olmayan insan neredeyse hiç yoktur. Dekore edilmiş bir ev içimize huzur ve pozitif enerji vermektedir.

salon dekorasyonu fikirleri 2017

Salon dekorasyonunda dikkat edilecek hususlar

Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerin başında salonlarımız gelmektedir. Bu yüzden salon dekorasyonlarında dikkat etmemiz gereken kuralları sizlere anlatmaya çalışacağız.

1- Salonda tek bir ışık kullanmak

Salon ışıklandırma evimizin atmosferini değiştirdiği gibi ruh halimize de pozitif etki oluşturacaktır. Bu yüzden salonumuzda tek bir avize kullanarak ışıklandırmayı kendi zevkinize göre düzenlemeyi unutmayın.

salon dekorasyonu 2017

2- Doğru boyda olan halıyı seçmek

Seçmiş olduğunuz halıların odanızın büyüklüğüne göre seçilmiş olması gerekmektedir. Küçük olan halı veya kilimler odanızda çok dengesiz ve biçimsiz bir görüntü oluşturacaktır. Bu yüzden salonunuza göre büyük halılar seçin ki odanız daha geniş görünsün.

3- Koltuk seçimine dikkat edin

Odanızın rengine uyumlu olan koltukları seçmeye özen gösterin. Bunları seçerken kumaş ve yastıklarının evinize ve koltuğunuzun renklerine uyup uymadığına çok dikkat edin.Bunun için koltuk takımları seçerken mutlaka yastıklı olanları ve koyu renkli modelleri tercih edin ve duvara doğru yaslayın. Tek tip olan renkleri seçmeye özen gösterin.

4- Fotoğraf ve tablo seçimi

Salonunuz da asmak için kullanacağınız resimleriniz varsa bunları köşelere asmak yerine, bir yere asmak çok daha şık ve estetik olacaktır. Çok fazla resim kullanmak istiyorsanız bunları galeriler şeklinde bir noktaya asmanız estetik açısından daha iyidir.

5- Odanın şekline dikkat etmek

Eğer salonunuz kare şeklindeyse bu odayı düzenlemek çok daha kolaydır. Ama kare değil de üçgen veya farklı ölçülerde bir odaysa o zaman dolap ve raflar kullanarak odanıza şekil vermeyi deneyebilirsiniz.

6- Salonda çiçek bulundurmak

Orta boy olan çiçekleriniz varsa bunları salonlarınızın her iki köşesine koyarak daha geniş ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

salon dekorasyonu asma tavan

7- Perde seçimi

Perde seçerken odanızın tarzına uygun olan perdeleri seçmeye özen gösterin. Daha canlı ve az koyu olan perde modellerini tercih edin. Perdelerinizi tavandan aşağıya doru asmanız da salonunuzu daha geniş göstermekle beraber salon dekorasyonu konusunda en çok dikkat etmeniz gereken bir husus olduğunu unutmayın.

Tags: , , ,


Yazar hakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑

MENU
Dekordetay