Yatak Odası Dekorasyonu

Yayınlama: Eylül 19th, 2017 | Yazan By dekor

0

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı? ideal yatak odası nasıl olmalı ve yerleşim fikirleri.Yatak odası dekorasyon fikirleri nasıl olmalı diye düşünenlere ilham veren fikirleri bir araya topladık.Uyku ve dinlenme alanı olan yatak odaları dekore edilirken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalara değineceğiz.

Gün boyu yoğunluğumuzu atmak için kullandığımız yatak odası dekorasyonu sağlıklı bir uyku için çok önemlidir.Yatak odası yerleşimi aynı zamanda şık bir şekilde dekore edilmelidir.

Yatak odası nasıl döşenmeli,yatak odası dekore ederken nelere dikkat edilmeli,gibi sorular en çok kafamızı kurcalayan sorunlardan biridir.Yatak odası dekorasyon örnekleri konusununda size yol gösterecek olan yazımıza hemen başlayalım.

Yatak Odası Dekorasyonu ve Örnekleri

yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı

Yatak odası yerleştirme yapmadan önce kafanızda bir tasarım oluşturun.Nasıl bir oda düşünüyorsunuz?Sade ve şık,modern,vintage tarzı bir çok seçenek vardır.Rahat,konforlu ve şık olamakla beraber sizi zinde tutacak bir yatak odası tasarlamalısınız.Karar vermenizi kolaylaştıracak olan örnekleri hep beraber inceleyelim.

yatak odası dekorasyon fikirleri

Sade ve modern bir hava katmak için yatak odalarının fonksiyonel ve yaşam kalitesini arttıracak rahat bir uyku sağlamasına dikkat edin.Size mutluluk ve enerji verecek renk kombinlerini seçerek dekore etmek çok önemlidir.

Küçük yatak odası dekorasyonu için bazalı yataklar daha kullanışlıdır.Geniş yatak odalarında fazla aksesuar kullanımından uzak durun.Uyurken üzerimize bir şey düşmesini istemeyiz.

Yatak Odası Dekorasyonu Renk Uyumu

yatak odası dekorasyonu nasıl olmalıdır

Duvar rengi ile uyumlu bir yer halısı ve perde modeli kullanılan bu örnekte yatak örtüsü olarak beyaz tercih edilmiştir.Açık ve nötr renklerin kullanılması her zaman çok önemlidir.Havalı bir yatak odası istiyorsanız,açık kahverengi krem renkleri perdelerde kullanabilirsiniz.

Aksesuar olarak dekoratif duvar aynası ile renk katabilirsiniz.Odanın gündüz bol ışık almasına çok dikkat edin.Büyük veya çok penceresi olan yatak odalarında tek parça perde kullanmamaya özen gösterin.

yatak odası dekorasyonu ve örnekleri

Farklı tarz yatak odalarından hoşlananlar duvar kağıdı modellerinden birini seçerek kombine edebilirler.Bunu yaparken şıklığı ve konforu bozacak renklerden uzak durmalısınız.Geceleyin rahat uyumanızı sağlamak açısından çok önemlidir.

Göze hoş gelmesi için seçilen mobilya rengi ve duvar renkleri ile perde renkleri tam bir uyum içinde olmalıdır.En büyük hatalarından biri olan daha şık görünmek adına farklı renk mobilyaları yatak odasına sokmayın.

Yatak Odasında Canlı Renkler

mor yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonu olarak canlı renkler kullanmak isterseniz kesinlikle lavanta veya mor renk çok yakışacaktır.Beyaz mobilyalarla birlikte muhteşem bir görüntü oluşturan bu örnekte,duvar ve perdele renkleri çok zarif bir görüntü oluşturmuş.

Yatağın başucunda aksesuar olarak dekoratif tablolar kullanılarak şık bir hava verebilirsiniz.Mor yatak örtüsü ve yastıklarla renklendirilen bu yatak odası görülmeye değer bir tasarım örneğidir.

pembe yatak odası dekorasyonu

Pembe renkli yatak odası modelleri ile taçlandırılan bu örnekte her alanda bu rengin hakim olduğunu görüyoruz.Klasik ve modern karışımı olan bir havası var değil’mi?Romantik bir hava yakalamak için zarif çizgilerle süslenen bu odada her şey pembe olarak tasarlanmış.

Tek renkli oldukça kibar bir renk tonu.Aşkın rengi olan pembenin yatak odasında kullanımı ile oldukça güzel bir dekorasyonlar tasarlanmaktadır.

yatak odası dekorasyonu

Açık mavi yatak odası dekorasyonları güneşli bir günde,gökyüzünü,okyanusları hatta huzuru hissettiriyor insana.Aslında bu rengin gerginliği azalttığı söylenir.Bu rengin çok koyu tonları yatak odalarının havasını bozarken,açık tonlarını kullanmak oldukça iyi bir fikirdir.

Klasik ve açık sade tonların hakim olduğu bu yatak odasının canlı ve enerjik bir havası var.Yatak odası dekorasyonu konusunda sizler için hazırladığımız örneklerden yola çıkarak farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

 

Tags: , , ,


Yazar hakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑

MENU
Dekordetay