Yemek Odaları

Yayınlama: Eylül 12th, 2017 | Yazan By dekor

0

Yemek Odası Dekorasyonu ve Fikirleri

Yemek odası dekorasyonu ve fikirleri ile şık alanlar.Büyük veya küçük yemek odası için dekorasyon nasıl olmalıdır.7 farklı yemek odası için dekorasyon örnekleri hazırladık.Evinizi yenilemek istiyorsanız işte size yol gösterecek yemek odası takımı ve dekorasyon fikirleri.

Yemek odası ve salon dekorasyonu en çok zorlandığımız konuların başında gelir.Bazen karar vermekte o kadar zorlanırız’ki farklı fikir arayışları içine gireriz.Tüm ayrıntılar o kadar önemlidir’ki,yemek masası,yemek odası aksesuarları,sandalyeler hepsi dekorasyonun birer parçalarıdır.

Peki yemek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır.? Yemek odaları sıklıkla kullandığımız odaların başında gelmektedir.Misafirlerimizi ağırlamak ve yemek yemek için kullanışlı aynı zamanda güzel bir yemek odası dekore etmek isteriz.Peki nasıl bir dekorasyon ve nereden başlayacağız?

Yemek odası dekorasyonu ipuçları

yemek odası dekorasyonu ve fikirleri

Aslında her zevke göre dekore edilebilir.Ama önemli olan odanın tüm ayrıntılarına dikkat ederek bir fikir oluşturmaktır.Yemek odasının boyutu göz önüne alınarak dekorasyona başlanmalıdır.Odayla orantısız olacak çok büyük veya küçük mobilya kullanımından kaçınmalı aynı zamanda renk uyumuna çok dikkat edilmelidir.

Yemek odası dekorasyon örnekleri

yemek odası dekorasyonu nasıl olmalıdır

Öncelikle nasıl bir yemek odası tasarlamak istediğinize karar vermelisiniz.Ortama şık bir görünüm katacak rahat aynı zamanda işlevsel olacak yemek masaları ve sandalyeleri seçmeye özen göstermelisiniz.Fazla aksesuar kullanımından uzak durmalısınız.Birkaç dekoratif eşya bunun için yeterli olacaktır.

modern yemek odası dekorasyonu

Modern veya klasik tarzda yemek odası dekorasyonu için örnekleri inceleyelim.Bu yemek odası tasarımında ferah ve şık bir atmosfer oluşturulmuş.Seçilen yemek masası ve sandalyeleri için kullanışlı olmasına öncelik verilmiş.Sandalyeler rahat bir oturum için yumuşak ve kalın aynı zamanda geniş bir tasarıma sahip.

Yemek odasında kullanılan perdeler,duvar rengi,avizeler tam bir uyum içerisinde yemek odası dekore edilmiş.Odanın genişliği ile orantılı bir yemek masası seçilmesi oldukça şık bir görünüm ortaya çıkarmıştır.

şık bir yemek odası dekorasyonu

Daha farklı bir yemek odası dekorasyonu oluşturmak isteyenlere göre bir tasarım.Eski bir ahşap kapı sökülerek yemek masasına dönüştürülmüş.Modern,klasik bir yapı iç içe bir dekorasyon için, yine ahşap sandalyelere yer verilmiş.Yemek odasına oldukça güzel bir atmosfer katmış.

şık tasarımlı yemek odası dekorasyonu

Duvarı boydan boya kaplayan mobilyalar için siyah renk tercih edilmiş.Oldukça lüks bir havası olan yemek odası dekorasyonu için çok güzel bir örnek.Ahşap bir yemek masası için gri renk sandalyeler kullanılmış.Ortamı renklendirmek adına aksesuar olarak tablo ve duvar aynası lüks bir görüntü ortaya çıkarmıştır.

Yemek odası yerleşimi nasıl olmalıdır

yemek odası dekorasyonu ve yerleşimi

Yemek odalarında yerleşim düzeni önemli olan bir diğer noktadır.Öncelikle mobilyalar için en uygun yerleştirme nasıl olur buna karar verilmelidir.Bu durum tamamıyla odanızın şekliyle alakalı bir durumdur.Kare,dikdörtgen,ince uzun veya amerikan mutfak tarzı salonla bitişik bir yemek odanız olabilir.

yemek odası dekorasyonu ve renkler

Mesela bu örnekte salonla bitişik bir yemek odası dekorasyonu yapılmıştır.Bu tarz bir odanız varsa salonla beraber tüm mobilyalar aynı anda seçilerek karar verilmesi daha iyi olacaktır.Salon ve yemek odası dekorasyonu iç içe olduğundan görsellik ön planda olacaktır.

Sarının açık tonlarına salon mobilyalarında,perdelerde ve yer halısında yer verilerek renk uyumuna dikkat edilmiş.Aydınlatma unsuru olarak farklı noktalardan aydınlatılması özellikle büyük alanları olan odalar için en iyi tercihtir.Modern bir yemek masası odanın bütünüyle tam bir uyum içerisindedir.

Yemek odası tasarımı ve dikkat edilecekler

yemek odası dekorasyonu ve bazı ipuçları

Küçük bir yemek odanız varsa ve sadelikten yanaysanız daha çok beyaz,krem gibi açık tonlarını tercih etmelisiniz.Çünkü bu alanların daha aydınlık görünmesi için açık renkler duvarlarda tercih edilebilir.Halı olarak yine krem veya süt kahve renkleri çok yakışacaktır.

Yemek odası perdesi olarak daha modern ve zarif bir hava katacak olan keten veya saten perdeleri tercih edebilirsiniz.Yemek odalarında birbirinden farklı şamdanlara yer vererek daha sofistike bir ortam oluşturmalısınız.Yemek masası ve konsol üzerine koyacağınız mumlar daha sıcak bir ortam ve şıklık katacaktır.

Bu yazımızda size ilham olacak yemek odası dekorasyonu ve fikirlerine örneklere yer verdik.Yemek odası dekorasyonu konusunda bizimle fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Tags: , , ,


Yazar hakkındaBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı Çık ↑

MENU
Dekordetay