Amerikan Mutfak Modelleri

0 123

Amerikan mutfak modelleri deyince aklımıza, oturma odası ile mutfak arasında herhangi bir duvar vs olmayan, hem oturma odası hem de mutfağın aynı oda olduğu yapılar geliyor. Günümüzde Türkiye’de çok sık tercih edilmese de özellikle stüdyo dairelerde, yazlıklarda ve yeni tip apartmanlarda yaygınlaşmaya başladı.

Amerikan Mutfak Modelleri

Amerika’da çok yaygın olarak kullanıldığı için bu ismi alan Amerikan Mutfaklar çok şık, zarif ve estetik durmasının yanında yenilikçi ve modern ruh halini ortaya koyuyor. Tabiki dezavantajı da var, pişirilen yemek kokusu otomatik olarak tüm oturma odasına da yayıldığı için daha az yemek pişirilen yerlerde, yazlık veya stüdyo bekâr daireleri gibi yerlerde tercih ediliyor.

Amerikan Mutfak Masası

Amerikan mutfak masası genel olarak çok dar olmayan mutfaklar için son derece idealdir. Ortada duvara dayalı veya duvar ile bitişik bir masa ve karşılıklı sandalyeler bulunur. Örnek bir görsel şu şekildedir;

Bu görselde olduğu gibi mutfak masasının üst kısımları aydınlatma yapılarak süslenebilir. Ki bu, yemek esnasında da ışıklandırma olarak kullanılabilir.

Mutfağı sadece bir yemek hazırlama – yeme yeri gibi düşünmememiz gerekir. Mutfak ailenin bir arada toplandığı, yemek yerken sohbet ettiği, aynı şekilde evin hanımının zaman zaman arkadaşlarını çağırdığı, tarif alınıp verilen, sohbet edilen çok amaçlı bir odadır. Bu yüzden bu şık ve zarif modeller sizler için hazırlandı. Bu modellerden ilham alarak Amerikan Mutfağınızı yeniden dekore edebilir ve her yönden bakanı hayran bırakan bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Amerikan Mutfak Fiyatları Ne Kadar?

Amerikan mutfak fiyatları, ilden ile değişkenlik gösterebilmekle birlikte kullanılan malzemelerin kalitesi ve sizlerin talepleri son derece önemlidir. Ne kadar çok detay isterseniz fiyat o kadar çok yüksek olabilir. Bu sebepten dolayı isteklerinizi netleştirmenizin ardından ilgili kişiler aracılığıyla fiyat teklifi alabilirsiniz.

Sadece sizlere yardımcı olmak için hazırlanan bu örnekleri birebir kopyalamak zorunda değilsiniz. Takımlarda beğendiğiniz detayları uyum içinde kombine ederek kendinize özgü zevkinizi yansıtabilirsiniz. Her şekilde sizin ve ailenizin yaşam alanlarının en önemlisi olan mutfağınız için mutlaka bunlara göz atın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.