Bahçe Dekorasyon Önerileri

0 32

Bahçe dekorasyon konularında bilgi sahibi olmak isteyenler için güzel bir yazı dizisi hazırladık. Evlerimizin en çok keyif veren bölümü kesinlikle bahçelerimizdir. En sevdiğiniz misafirlerinizi ağırladığınız ve mis gibi havanın tadını çıkarmak istediğiniz zamanlarda, bahçeleriniz en uygun alanlarınızı oluşturur. Bunun yanı sıra evin en dış kısmını oluşturan bahçe, yaşadığımız ev hakkında birçok izlenim ve fikir vermektedir. Bahçe dekorasyonuyla uğraşmak aynı zamanda bizlere ruhsal açıdan da çok iyi gelecektir. Peki o zaman, bahçe dekorasyonu yaparken nelere dikkat edilmeli ve nasıl bir yol izlenmeli? Bu soruların cevaplarını yazımızın devamında inceleyelim.

Bahçe Dekorasyon Önerileri

Bir bahçeyi görsel olarak güzelleştiren elbette ki bitkilerdir. Bitkisiz ve çiçeksiz bir bahçeyi bahçe olarak bile adlandırmak mümkün olmaz. Bu yüzden öncelikle, bahçenizde bitkilerinizi ekeceğiniz alanları belirlemeniz gerekmektedir. Bu bitkilerin bakımı yine size düştüğü için seçtiğiniz bitkileri yalnızca görünüş olarak değil, bakım yönünden de düşünmeyi ihmal etmeyin. Bu anlamda köy evi bahçe dekorasyonu sistemiyle evinizin bahçesini çok daha güzel ve doğal bir hale dönüştürmeyi planlayabilirsiniz.

Çiçekler ve bitkiler tamam ise gelelim keyif süreceğimiz alanlarımıza… Bir bahçede olmazsa olmaz olan niteliklerden direği ise bahçe mobilyalarıdır. Bahçenizin genişliğine göre seçeceğiniz şık bir köşe takımı, bitkilerin arasına koyabileceğiniz bir bank bahçenizi tamamlamanız için muhteşem seçeneklerdir. Ayrıca, misafirlerinizi barbekü yaparken ağırlamanıza fayda sağlayacak masa ve sandalye takımı da bahçenizde mutlaka bulunması gereken objelerdir. Bahçeniz yeteri kadar büyük olmayabilir veya şık eşyalarınızı dışarı da bırakmak istemeyebilirsiniz. Böyle durumlarda, tercihinizi portatif tarz mobilya ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyon Objeleri

Bahçe dekorasyonu yaparken en önemli husus dekoratif objelerinden faydalanmaktır. Bahçe mobilyalarının şık tasarımlı olanlarından tercih ederek, bahçenizi daha kullanışlı ve modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Hatta son zamanların modası olarak ortaya çıkan bahçe mobilyaları ile evinizin iç dekorasyonunu bile şekillendirebilirsiniz. Bahçe dekorasyon objeleri hususunda, hamak, şezlong ve rengarenk şemsiyeler ile bahçenizi ferah bir ortama çevirebilirsiniz.

Açık alan zaten diyebilirsiniz ancak bahçenin de aydınlatılmaya ihtiyacı olduğunu unutmamak gerek. Bunun için birçok dekoratif aydınlatmalar bulunmakta. Oturma alanı, barbekü yaptığınız alan, yemek yediğiniz masa, bahçe yolu, çocukların oyun oynayabileceği gibi alanları bahçe aydınlatma aksesuarları ile aydınlatabilirsiniz.

Son dokunuş olarak, bahçenizi süslemeyi sakın ihmal etmeyin. Bahçe kapısına ekleyebileceğiniz bir rüzgâr çanı, çocuklar için ahşap bir salıncak evinizde bambaşka bir atmosfer yaratacaktır.  Aydınlatma konusunda şık bir görünüm oluşturması için, minik peri LED ışıklar, bitkileriniz için şık saksılar, güzel biblolar veya bahçenizi çevreleyen rengarenk çitler örnek olarak gösterilebilir. Bahçe dekorasyon malzemeleri kullanarak gerçekleştireceğiniz bahçe restorasyon işlemleri, sadece bahçenizin değil kendi içsel huzurunuzun da ferahlığını sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.