Bahçe Mobilyaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Garden patio decorated with Scandinavian wicker sofa and coffee table
0 135

Kış boyunca kapalı alanlarda boğuluyoruz. Biraz güneş görmek, biraz temiz hava almak, bahçede keyif yapmak eğer kış aylarındaysak hangimizin hayali değil ki? Her zaman oturduğumuz kalktığımız vakit geçirdiğimiz yerlerin özenli ve zevkli olması gerektiğine inanırım.

Bahçe dekorasyonu ev dekorasyonundan farklı. Haliyle bahçede kullanılan eşyalar da dizaynları da ayrı bir ilgi ve özen istiyor. Yaz aylarında bahçelerimiz, balkonlarımız, teraslarımız evin en özel ve güzel mekanı oluyor. Kahvaltı ve yemek saatlerimizi bu mekanlarda geçiriyor, kitap ve kahve keyiflerimizde buraları tercih ediyor hatta misafirlerimizi bile bu mekanlarda ağırlamayı tercih ediyoruz.

Bu mekanlarda seçeceğimiz doğru, kullanışlı ve şık mobilyalar sayesinde evlerimizdeki huzuru ve konforu bahçelerimizde, teras ve balkonlarımızda da yaşayabiliriz.

Dış mekan mobilyalarında doğru seçim çok önemlidir. Mutlaka kaliteli ve güvenilir markaları tercih edin çünkü mevsim şartları mobilyalarınızın ömrünü kısaltabilir ve sık sık mobilya değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Şık görünüm çok ama çok önemlidir ancak rahat olmasına ve kullanışlı olmasına da özen göstermelisiniz. Neticede saatlerinizi geçireceğiniz keyifli bir ortam yaratıyorsunuz.

Bahçenizin, terasınızın ya da balkonunuzun büyüklüğüne göre mobilyalarınızı seçmelisiniz. Sıkışık dar alanlara geniş mobilyalar tercih ederseniz konfor amaçlarken sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ya da geniş bir alana küçük mobilyalar tercih ederseniz mekanınızda anlamsız bir boşluk yaratmış olabilirsiniz. Her türlü mekana uygun pek çok mobilya seçeneği bulmanız çok kolay. Zevkinizi ve tarzınızı yaratacak mobilyalarla istediğiniz atmosferi bahçelerinizde, teraslarınızda ya da balkonlarınızda yaratabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.