Bebek Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

0 112

Bebek odası perdesi nasıl olmalı? İster ilk bebeğiniz için hazırlanın ister mevcut bir bebek odasını yeniden yapılandırın, en uygun perde seçimi yapmak alınması gereken en önemli kararlardandır. Bu durumla ilgili en önemli gereksinimleri değerlendirildiğinde renk ve güneş ışığını geçirgenliği en önemli gereksinimlerdendir. Çocuk odası için perde seçerken, güvenlik birinci önceliğiniz olmalıdır.

Bebek Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

Perdeleri bebeğin yatağından uzak tutun ve küçük bir çocuğun uzanıp aşağı çekemeyeceğinden emin olun. Boncuklardan, kordonlardan veya şeritler ve hepsinden önemlisi perdeleri güvenli bir şekilde taktığınızdan emin olun. Dekorasyon açısından perdelerinizi genel olarak huzurlu ama mutlu bir renk paletiyle birleştirin. Önceden planlayın, böylece odanın başka bir yerinde aynı kumaştan öğeleri eşleştirebilirsiniz. Bir temanız varsa, bunu pencere işlemlerinde de ifade edin.

Bebek Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

 Bebek Odası Perdesi Stor Ve Güvenlik!

Bebek odası perdesi stor olarak seçilebilir. Doğal olarak, ilk düşünce odayı bebek için güvenli tutmaktır. Unutulmamalıdır ki, değerli yeni doğan bebekler hızla yürümeye başlayan bir çocuğa dönüşecek. Bir yıl içinde, muhtemelen ilk adımlarını atacak. Bu, çocuk güvenliğini de göz önünde bulundurarak pencere tedavilerini seçerken önceden plan yapılması gerektiği anlamına gelir. Endişelenmemek gerekir, perdelerinizin kesinlikle muhteşem görünmesine neden olmamalı!

Bu durum nedeniyle içinde tasarım ipuçlarını da ele alınmalıdır. Dedikleri gibi, önce güvenlik! Bir aylık bebek bile perdeleri tutabilir ve oldukça sert çekebilir. Ve bu çok tehlikeli olabilir. Küçük bir bebek için hafif bir perde bile onu fırlatamayacak kadar tehlikeli olabilir. Güvende olmaları için perdeleri bebeğin yatağından uzak tutmaya çalışılmalıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu? Yatağı pencerelerden uzak tutmaktır. Bu, yatağın dışarıdaki sıcaklığın düşmesinden veya yükselmesinden en az etkilenen bölgede olmasını sağlamak daha iyi olur.

Bebek Odası Perdesi Nasıl Alınır?

Perde seçiminde ürün çeşitliliği son derece fazla olduğu için kararsız kalınabilir. Peki ürün görsellerine nasıl bakılabilir? Bebek odası perdesi nasıl alınır? Bunun için ikea, n11, gittigidiyor, hepsiburada gibi siteleri inceleyebilirsiniz. Bu siteler üzerinden alışveriş yapmak genel olarak güvenlidir. Çok sayıda ürünü tek bir pencere üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Hafif Bebek Perdelerinin Önemi Nedir?

Bir yaşındaki çocuğun etrafta koşup perdeyi çekebileceği düşünülmelidir. Bunun olma olasılığı oldukça yüksek varsayılmalıdır. Şimdi, perde hafif ve tamamen sabitlenmişse, bu büyük bir güvenlik sorunu değildir, ancak ağır perdeler ve daha ağır çubuklarla riskli hale gelebilir.

Çocukların odasına daha ağır perdeleri veya çubukları koyduysanız, en iyisi onları kısa tutmak ve bir yürümeye başlayan çocuğun ulaşamayacağı bir yerde tutmaktır. Saçaklar da ağırlık ekleyebilir, ancak neyse ki tasarım gereği doğal olarak kısadırlar ve güvenlik eksiği yaratmamaktadır.

 Boncuklu Bebek Perdeleri Nasıldır?

Boncuklar, bebeğinizden uzak tutmanız gereken boğucu tehlikelerdir. Çocuğunuzun gözetimsiz olarak boncuklarla oynamasına izin vermeniz için birkaç yıl geçmesi gerekecek, bu yüzden şimdilik onları ulaşamayacağınız bir yerde saklayın. Perdeler söz konusu olduğunda, boncuklu herhangi bir şey olmaz. Bir perdenin kornişlerinin ne zaman gevşeyeceğini asla bilinemez.

Mevcut birçok güzel tasarım varken neden riske giresiniz ki? Çocuk odasında düşme ve bir bebeği incitme potansiyeli olan her şeyin çok güvenli bir şekilde yerinde tutulması gerekir. Bu hem mobilyalar hem de pencere kapakları için geçerlidir. Ne kadar ağırlarsa, duvara sıkıca yapıştıklarından emin olmak için o kadar çok dikkatli davranılması gerekir.

Bebek odası perdesi nasıl olmalı? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Dekorasyon ile ilgili diğer çözümler için sitemizde ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.