Dekorasyon Yaparken Nasıl Tasarruf Edilir?

0 44

Dekorasyon yaparken nasıl tasarruf edilir? Özellikle ev dekorasyonu yaparken tasarruf etmenin yollarını insanlar hep merak ederler. Bu yazımızda sizler için özellikle kış dekorasyonu için tasarruf etmenin yollarını anlatacağız. İlk bakışta size fazla faydası olmadığını düşünseniz de yıllık tasarruf planınıza baktığınızda ciddi katkısının olduğunu göreceksiniz.

Dekorasyon Yaparken Nasıl Tasarruf Edilir?

Dekorasyon tasarruf yöntemleri konusunda yapmanız gereken en önemli alan, elektrik ve doğalgaz olacaktır. Kabarık faturalarınızdan bir nebzede olsa tasarruf etmek için verdiğimiz bilgileri uygulamanız yeterlidir. Örneğin; evinizde spot lamba kullanmayı tercih edenlerdenseniz, bir kere daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü spot lambalar çok fazla elektrik harcarlar. Bunların yerine tasarruflu led veya florasan lamba kullanabilirsiniz. En az %7 tasarruf ettiniz bile.

Oturma odanız için, yansımalı cam alabilir veya var olan camlarınıza film taktırabilirsiniz. Bu filmler kışın soğuk havanın, yazın ise sıcak havanın içeriye girmesini engeller. Eşyalarınızın güneşten solmasını engeller. Bu işlem size %9-10 arasında tasarruf etmenizi sağlar.

Boydan boya veya büyük camlı evlerde kalın ve uzun perdeler kullanmak ısı tasarrufunu arttırır. Üstelik bunu yapmak ev dekorasyonu için uygundur. Şık bir görünüme sahip eviniz olacaktır. Bu işlem size en az %8 tasarruf sağlayacaktır.

En önemli hususlardan biri ise zeminden tasarruf yapmaktır. Kış aylarında zeminden gelen soğuğu engellemek için halı altına görünmeyecek şekilde ince strafor kullanabilirsiniz. Bu yöntem çok etkilidir. Size %20 tasarruf etmenizi sağlar.

Son olarak kombi ve peteklerinize bakım yaptırmanız size en az %15 tasarruf yaptırır. Toplamda %60 gibi ciddi bir tasarruf ile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Dekorasyon yaparken nasıl tasarruf edilir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.