Dekorasyonda Ayna Kullanımı

0 120

Aynalar yaşam alanlarımızı oldukça farklı kılarlar ve yaşadığımız alana tarz katarlar. Aynaları banyolar dışında antrelerde, konsol üzerlerinde, yatak odalarındaki tuvalet masalarında, büfelerde, dresuarlarda da kullanabilirsiniz. Çocuk odalarında kullanmak için seçtiğiniz aynalar hem dekoratif hem eğlenceli olmalı ve çerçeveleri keskin değil yuvarlak ya da oval olmalı ayrıca aynaları çocuğunuzun boyuna göre ayarlamanız çocuğunuzun aynayı daha rahat kullanmasını sağlayacaktır.

Aynaların kullanımlarında yaratıcılık da önemli rol oynar. Öyle ki güzel dekore edilmiş ve yerleştirilmiş aynalar sayesinde koridorlarınız daha ferah ve aydınlık gözükecektir. Koridorlarda genel olarak çoklu ayna öbekleri tercih edilmekle beraber bu da koridorların havasını tamamen değiştiriyor.

Hemen her evde aynanın olmazsa olmadığı yer banyolardır. Ve banyolarda genel olarak aynalar lavabonun üzerine asılır ancak farklı alternatifleri de mevcuttur. Mesela dar bir banyoda bir duvarı boydan boya ayna ile donatmak demek yansılan ışığı artıracağından daha aydınlık ve ferah bir banyo demek. Evimizin en büyük ve geniş odası genel olarak salondur. Ve salonlar bu özelliklerinden dolayı yeteri kadar ışığı alamazlar alınan ışık oranını artırmak için camların karşısına ayna detayları ekleyebilir orta sehpaları ayna ile kaplayıp ışıltı elde edebilirsiniz.

Yatak odanızda ise aynanın olduğu yer çok önemlidir. Boy aynaları ya da birden çok çerçevesiz aynalar oldukça zengin bir görüntü oluşturacağı gibi kullanış açısından da faydalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.