Evi Derli Toplu Tutmanın Yolları

0 40

Evi derli toplu tutmanın yolları nelerdir? Evinizi dayayıp döşediniz, hayalinizdeki eve olabildiğince yaklaştınız. Ya da yıllardır oturduğunuz evde dekorasyon tamam ama gözünüze eksik bir şeyler çarpıyorsa, bunun nedeni düzende veya temizlikteki bazı temizlik hataları, ya da yapmanız gereken bazı yenilikler olabilir.

Bu yazımızda sizlere pratik ev temizliği nasıl yapılır, ev düzeni, mutfak düzeni, evin genel temizliğini en hızlı yapmak için gerekli püf noktalarını sunuyoruz. Kendinize göre seçeceğiniz bu yöntemler size hem zaman kazandıracak, hem de daha az yorulmanızı sağlayacaktır.

Evi Derli Toplu Tutmanın Yolları

Özellikle çocuklu olan evlerde, evler kısa bir süre içerisinde dağılabilmektedir. Ki aynı şekilde, kedi, köpek gibi evcil hayvanların beslendiği evlerde de bu dağınıklık olabilmektedir. Evde yaşayan kişi ya da kişiler, belirli bir süre sonra devamlı olarak tekrarlanan bu dağınıklığa çözüm arayabiliyor.

Evi Derli Toplu Tutmanın Püf Noktaları

Evimizin tertip ve düzeni için birtakım ev düzeni püf noktaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise şu şekilde;

Evdeki günlük temizliği mutlaka evdeki her bir bireye paylaştırmaya çalışın. Herkesin bir görevi olsun. Bu hem kişilere sorumluluklarını unutturmaz hem birlik sağlar, hem de sadece bir kişinin yorulmasını önler.

Eğer her gün ufak bir toparlama ve temizlik yaparsanız, eviniz çok kirlenmez. Egzersiz niyetine her gün 20 dakikanızı ev temizliğine ve toparlamaya ayırabilirsiniz.

Evdeki herkes bir eşyayı kullandığında onu mutlaka eski yerine koymayı alışkanlık haline getirmelidir. Bu durumda mini bir toparlama günlük olarak yeterli olur.

Leke oluşur oluşmaz temizlemeye çalışın. Aksi taktirde kurumuş leke hem daha zor çıkar hem daha çok vaktinizi alır.

Toz almak temizliğin çok önemli bir bölümüdür. Özellikle çok eşya veya mobilya olan evlerde toz alım sıklığı büyük fark yaratacaktır.

Evin holü en yoğun temizlenen alan olursa, diğer kısımlar daha az kirlenir.

Mutfakta pratik temizlik için en pratik temizleme ürünlerinin, sirke ve limon tuzu olduğunu unutmayın. Araştırarak birçok farklı alanda maliyet ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Evi derli toplu tutmanın yolları, püf noktaları nelerdir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.