Fatura Ödeme Merkezi Bayilik

0 14

6493 sayılı kanundan haberiniz var mı? Bu kanun kapsamında artık fatura ödeme merkezi açmak bir sorun teşkil etmiyor. Güvenilir ve bir bankanın alt yapısında işliyor tüm tahsilatlar.

Fatura Ödeme Merkezi Bayilik

Herkesin anlayacağına emin olmak için çok açık anlatacağım. Bugün fatura ödeme sistemleri bir yasa altında toplandı ve bu yasaya dahil olan ödeme kuruluşları aynı bankalar gibi yılda 3-4 kere hem merkez bankasına hem de özel denetim kuruluşlarına denetleniyorlar.

Yani artık fatura ödeme sektöründeki dolandırıcılıklar bitti. Geçmişte sadece vatandaş değil fatura ödeme merkezi olarak hizmet veren işletme sahipleri de dolandırılıyordu. Bayilik alıyordu bir yerden aldığı yer kaçıyordu ancak kendisi işletmede olduğu için faturası ödenmeyen müşteriler gelip ona hesap soruyordu şu anda böyle bir şey kalmadı.

Bankacılık denetleme ve düzenleme kurumunun web sitesine girdiğinizde orada bir sayfada tüm lisanslı yetki almış banka ile anlaşmamış merkez bankası tarafından denetlenmiş olanların isimleri var. Bu kuruluşlardan herhangi birisinden bayilik aldıktan sonra hiçbir sorun yaşamadan yaslanın arkanıza işinize bakın reklamınızı yapın kafanızdan atın bu tür olumsuzlukları.

Çünkü, banka anlaşmaları sayesinde bunların tamamı artık online olarak faturayı ödeyebiliyorlar. Tam entegrasyon var. Yani siz fatura ödemek için tuşa bastığınızda aslında bankaya talimat vermiş oluyorsunuz ve ödeniyor faturalarınız saniyesinde.

Yine de kafa karıştıran noktalar yok değil. Bazı lisanslı ödeme kuruluşları çok yüksek teminatlar ile verirken bayiliği bazıları ise ücretsiz veriyor bunu biraz araştırdığımda 3 tane firmanın ücretsiz verdiğiniz gördüm ama bunların sadece bir tanesi lisanslıydı. Föy Fatura Ödeme Kuruluşu A.Ş. fatura ödeme merkezi bayilik verirken hiçbir ücret talep etmiyor üstüne fatura ödeme makbuzlarınıda ücretsiz veriyor birde yetki belgesiz ücretsiz diye web sitesine yazmış. Web sitesinin adresi bu https://www.faturaodememerkezi.com isteyen tıklasın baksın arasın sorsun ücretsiz tamamen.

Bunların yanı sıra kanunun okumanızı öneririm çünkü kanunda ücretler konusunda hiç bir şey yok. Kafasına göre para isteyen kurumların size ne katacağını doğru hesaplamanız gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.