Ofis Nasıl Güzelleştirilir?

0 59

Ofis nasıl güzelleştirilir? Bazı kişilerin sabahtan akşama kadar vakitlerinin hepsi ofisinde geçiyor. Evde olduğu saatler ev dışında olduğu saatlerden çok daha az oluyor. Üstelik insanlar evde olduğu saatlerin çoğunda ise uyuma eylemini gerçekleştiriyor. Ayrıca insanların yaşam alanlarının onları mutlu edecek şekilde olması o yaşam alanında geçirecekleri vakitlerin daha eğlenceli olmasına yardımcı olur. Bu yüzden evimizi güzelleştirip çok eğlenceli bir yaşam alanı hâline getirirken evimizden daha çok zamanımızın geçtiği ofislerimizi de güzelleştirmeyi unutmamak gerekir.

Ofis Nasıl Güzelleştirilir?

Ofisler için de evimiz için düşündüğümüz bazı dekorasyon fikirlerini uygulayabilirken bu fikirlere bizi daha çok motive edip o an elimizde olan işi güzel bir şekilde halletmemize yardımcı olacak fikirleri de ekleyebiliriz. Ofisleri güzelleştirirken önce sadece kendinize ait olan masadan, ardından her molada bir kurtarıcı gibi yetişip yorgunluklar için bire bir gelen çayları sunan veya sabah geç kalmanız durumunda kahvaltınızı yapabilmek için direkt koştuğunuz mutfağa, ardından da ekibiniz ile birlikte birçok iş yaptığınız toplantı masanıza hatta toplantı odanıza geçiş yapabilirsiniz. Bu şekilde bir sıralanış yapmak ilk olarak her kişiyi bireysel motive ederken diğer kısımlardaki dekorasyonlarınız ile de ekipçe motive olmuş olacaksınız.

 Ofiste Kişisel Masa Güzelleştirme

İş yerinde size verilen masalar sizin kişisel masanız olup buranın üzerine koyacağınız eşyalar sizin hayal gücünüze bırakılmıştır. Gerçekten yorgun olduğunuz bir gün bitiminde masanızı topladığınızda size gülümseyen küçük bir aile fotoğrafınız, size hediye gelen çok küçük bir saksıda çiçek, kendi yaptığınız veya çok beğenerek aldığınız masa takviminiz, severek kullandığınız birkaç kalem, üzerinde küçük detaylar olan not kağıtları gibi ürünlerin masanızda bulunuyor olması o masayı sizin için kıymetli yapacak ve iş yaparken sevdiğiniz ürünlerin ulaşabileceğiniz kadar yakınınızda durması sizi mutlu oldukça edecektir. Ayrıca bel problemlerinizi giderip sizi rahat ettirecek bir çalışma koltuğu veya çalışma koltuğu üzerindeki bir yastık sizin için uzun çalışma günlerinizde vazgeçilmez olacaktır.

 Ofiste Mutfak Güzelleştirme

Mutfak molalarda nefes alabileceğiniz, sıcak bir şeyler içebileceğiniz, arkadaşlarınız ile sohbet edebileceğiniz bir yer olduğundan sizin için anlamı büyüktür. Bu alana da kişisel bazı kupalarınızı veya bir tabağınızı koymak bu alanın sizin de alanınız olduğu mutluluğunu sizlere tattıracaktır. Onun dışında kahve vazgeçilmez içeceği olan bir ekip için kaliteli bir kahve makinesi ve farklı yerlerden alınmış denenmek için hazır bekleyen kahveler ekibin mutfağa asıl girme nedeni olacak ve farklı tatlar deneyen her kahve sever gibi ekip mutfaktan çıktığında yüzlerinde güzel bir tebessüm bırakacaktır.

 Ofiste Toplantı Alanı Güzelleştirme

Her çalışanın bir araya gelip bütün işlerin konuşulduğu, yeri geldiğinde ciddiyet rüzgârlarının estiği alan ise toplantı masası veya toplantı odasıdır. Genellikle toplantı masalarının siyah renkli ve üzerlerinin de boş kalması tercih edilir. Bu ciddiyet bazen çalışanları baskı altına alıp performans düşüklüğü yaratabilir. Toplantı masası seçiminde belki daha açık renkler, toprak tonları kullanmak kişilerin baskısını biraz olsun azaltacaktır. Masanın üzerinde bazı objeler olmasına gelecek olursak elbette dikkat dağınıklığı yaratacak veya masayı dağınık gösterecek kadar obje fazla olacaktır. Fakat hiç obje olmaması da kişileri rahatsız hissettirebilir. Bunun yerine masanın ortasına veya pencere kenarlarına konulmuş kitap, mum gibi eşyalar ortamın havasını aniden sıcaklaştıracaktır.

Ofis nasıl güzelleştirilir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.