Salon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

0 45

Salon dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Salon dediğimiz alan ailenin en fazla vakit geçirdiği yerdir; bu yüzden salon dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda birçok önemli nokta vardır. Yemek yenilen, gazete okunan, dinlenilen, sohbet edilen ve bunun gibi günümüzün en büyük kısmını geçirdiğimiz alandır. Hal böyle olunca salon da diğer odalara göre daha fazla özen gerektirmektedir.

Salon Dekorasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir salonun dekorasyonunu yaparken dikkat edilmesi gereken çok sayıda farklı unsur bulunuyor. Salonda iken hem içinizi açacak, her girdiğinizde tekrar hayran kalacağınız kadar özenli bir salon oluşturabilmek mümkün. Bu yazımızda bir salon nasıl dizayn edilir, en güzel salon trendleri nelerdir gibi sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz ve bilmeniz gereken tüm püf noktalarını paylaşıyoruz:

Salonunuzun Yapısına Dikkat Etmeniz Gerekir

Öncelikle salonunuzun ölçüsü, büyüklüğü, geometrik yapısı gibi özelliklere dikkat etmelisiniz. Kafanızda oluşturacağınız dizaynı öncelikle bu hususu göz önünde tutarak oluşturmalısınız. Bunun için bir profesyonel ile çalışabilir, ya da bu işlerden anlayan bir tanıdığınızdan yardım alabilirsiniz.

Işığın Yönüne Dikkat Etmeniz Gerekir

Salon dekorasyon fikri olarak, Işık odaya hangi yönlerden giriyor, odada kaç pencere var, koltuğu, televizyonu ne yöne koymanız gerekiyor bunları iyice araştırıp, göze en iyi gelecek dizayna karar vermeniz gereklidir.

Yemek Masası veya Şömine Varsa Dikkat Etmeniz Gerekir

Bu hususlar odayı fazladan dolu gösterecek, odanızın genişliğine göre belki de kalabalık yaratacak eşyalar olabilir. Bu sebeple dizaynınızı ışığınızı kesmeyecek ve hoş bir dizilim yaratacak şekilde yapmaya özen gösterin.

Duvar Kâğıdı veya Boya Rengine Dikkat Etmeniz Gerekir

Salon dekorasyonu için karar verirken acele etmeyin. Öncelikle salonunuz oluşup tüm eşya ve aksesuarlara karar verdikten sonra düşülmesi gerekir. Baştan yapıldığında odanın rengine ve havasına ters düşebileceğinden sorun teşkil edebilir.

Salon dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sorusuna sizler için en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Bu unsurlara dikkat ederseniz eğer salonunuzun daha güzel bir şekilde görüneceğini düşünüyoruz. Unutmayın, salonunuzu uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Bu yüzden dekorasyon aşamasında sabırlı olmanızı tavsiye ederiz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.